TZ č.1610 v prodeji

TZ č.1610 v prodeji

Můžete se stát našimi fanoušky na facebooku a sledovat tak aktuální informace. Klikněte ZDE
Od září 2012 máme svoji magnetku. Přijdtě si ji pořídit a vyzdobte si například ledničku. Více o magnetických místech ZDE

Akce 2008 a starší

V této rubrice najdete fotografie z klubových akcí, přednášek, rekonstrukcí bitev apod.
V sobotu 6.12.2008 jsme se zúčastnili "Mikulášské besídky", kterou pořádal spřátelený Klub historie Červeného kříže v Lánech. Akce se nesla v duchu 30. let minulého století. Dámy okouzlovaly večerními róbami a k vidění byly i uniformy. A to jak armádní, tak četnické. Samozřejmostí byly slavnostní šavle a bílé rukavičky.Nechyběl ani František z pražské galerky.
Společně jsme nazdobili vánoční stromek a pak už se zasedlo k bohatě prostřenému stolu. Povídalo se, popíjelo a atmosféru maziválečného období umocňovali Havelkovi  "Melodymakers".
Jen více takových příjemných akcí.....
bc.JPG
a.JPG

Dne 28.10.2008 jsme si připomněli 90.výročí vzniku samostatného československého státu. Náš klub se aktivně zúčastnil vzpomínkové akce ve Spáleném Poříčí u Rokycan. Dva članové za četnictvo a dva za čs. armádu spolu s místními zástupci Sokola a Dobrovolných hasičů jsme tvořili čestnou stráž u pomníku padlých z 1.sv. války. Po hymně následovala čestná salva a proslov zástupce obce.

Po skončení oficiální části ještě následovala klubová sláva - povýšení našeho člena Pavla Novotného na svobodníka za dlouholetou propagaci čs.armády a za činnost v klubu.

Bohužel, vše se odehrálo až po 17té hodině, což je na konci října doba naprosto nevhodná pro focení, proto fotografie vypadají tak jak vypadají.

Poříčí 1.JPG
Poříčí 4.JPG
Poříčí 5.JPG
Poříčí 6.JPG
1.října 2008 proběhla v muzeu T.G.M. v Rakovníku přednáška našeho člena Richarda Peluňky na téma Československé pohraniční opevnění z roku 1936-38.
Přednáškový sál

Přednáškový sál

sbírka ČSR

sbírka ČSR

Na oslavu státního svátku jsme podnikli klubovou návštěvu armádního muzea  v Lešanech a taky jsme navštívili Pražský hrad.
na Hradě

na Hradě

muzeum Lešany

muzeum Lešany

 

zdroj:   kocicak.cz, kvhnord.cz

1938-Zahájení mobilizace

1938-Zahájení mobilizace

Aktivace objektu a překážek

Aktivace objektu a překážek

Boje v překážkách

Boje v překážkách

1945-sovětské bombardování

1945-sovětské bombardování

V sobotu 2.srpna jsme se zúčastnili  ,,Boje o řopíky"  v jihočeských Slavonicích. Již tradiční akce byla opět rozdělena do dvou částí - září 1938 a pak neuskutečněný boj o čs. opevnění. V první ukázce jsme vystupovali spolu s četníky ze Zdic jako družstvo SOS v boji s freikorpsem, ve druhé se někteří členové zařadili do jednotek SS.

Až na dopolední liják nám počasí přálo. Doporučujeme navštívit jak pevnostní areál, tak i krásnou okolní krajinu České Kanady :-)

                            foto. www.breclav.info

a).bmp
a.jpg
b.jpg
c.jpg
e.jpg
i.jpg
Jelikož se věnujeme zachování i jiných muzeálních předmětů, jako např. historických bicyklů, musíme je i někdy předvést veřejnosti. Tak jsme si udělali 21.7.2008 krátkou vyjížďku do Lán, kde v místním muzeu TGM probíhá výstava o čs. legionářích na Rusi.
Lány.jpg
Lány I..jpg
 

Datum 31.5.2008 se zapíše do historie čs. pevnostního muzejnictví. Byl  zpřístupněn po vzorné a náročné rekonstrukci zvláštní objekt lehkého opevnění v Sazené u Velvar. U této příležitosti proběhla nebojová ukázka připomínající zářijovou mobilizaci v roce 1938. Náš klub měl tu čest se v malém počtu této akce zúčastnit.

Sazená 1.jpg
Sazená 2.jpg
Sezaná 3.jpg
 

V sobotu 10.května se náš klub zúčastnil v Žatci vzpomínkové akce s názvem ,,Osvobození radnice´´. Fiktivní děj byl načasován do posledních dnů 2.světové války, kdy se snaží čs. četnictvo spolu s povstalci z řad občanů a dělníků převzít do svých rukou radnici, kterou střeží jednotky SS a Wehrmachtu. To se jim podaří až za pomoci oddílů Rudé armády po urputném pouličním boji.         Akci přálo krásné jarní počasí.   Autor fotografií jan.vrany@denik.cz

 

B.JPG
D.JPG
E.JPG
 

Dne 9.3.2008 proběhla každoroční akce Muzea TGM k výročí narození Presidenta osvoboditele. Sraz jsme měli na nádraží  Stochov (dříve Lány), kde jsme se sešli i s četníky ze Zdic. Po příjezdu protokolárního vlaku jsme zapózovali u lokomotivy a pak jsme vyrazili směr Lány. Následovala tichá vzpomínka u hrobu pana prezidenta a návštěva Muzea TGM. Neuskutečnili jsme procházku zámeckým parkem, jelikož byl celý areál po večerním vloupání uzavřen. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli prezidentskou čekárnu na nádraží ve Stochově.

 

nádraží Stochov.jpg
hrob TGM.jpg
zámek_Lány.jpg
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one