TZ č.1610 v prodeji

TZ č.1610 v prodeji

Můžete se stát našimi fanoušky na facebooku a sledovat tak aktuální informace. Klikněte ZDE
Od září 2012 máme svoji magnetku. Přijdtě si ji pořídit a vyzdobte si například ledničku. Více o magnetických místech ZDE
Jelikož nám přibývají fotky z akcí, budeme je pro lepší  přehlednost dávat pohromadě za každý rok.

Začínáme právě letos....:-)

Konec roku se blíží a je potřeba rekapitulovat a taky trochu slavit v kruhu přátel. To se nám opět poštěstilo, zázemím nám bylo Muzeum TGM v Lánech. Všichni se zúčastnili v historických uniformách anebo dobovém civilním oblečení. Jídla i pití bylo dost a nebyla nouze ani o dobrou náladu. Bylo to příjemné zakončení roku 2009.
společné foto.JPG
V sobotu 19.9. proběhla v Chomutově pro nás již tradiční akce Řopík. Letos pouze jedna,za to velká ukázka věnovaná událostem podzimu roku 1938.
1.jpg
2.jpg
skupinka.jpg
V září 1938 byla několikrát přepadena budova celního úřadu v Kunštátu v Čechách (viz R.Lášek Jednotka určení SOS,díl první). Na vzpomínku těchto událostí byla 5.září 2009 provedena věrohodná rekonstrukce.  Obecní úřad nyní vlastní budovu bývalé celnice, kde nám bylo poskytnuto ubytování, což byl nezapomenutelný zážitek.

A když už jsme byli v tomto krásném koutu Orlických hor, prošli jsme i část linie těžkého opevnění. I po těch letech jsou ty bunkry pořád krasavci..... :-) 

P.S.: Kunštát je v současnosti přejmenován na Orlické Záhoří

zdroj fotografií: KVH Armyfort Praha

 

Život na hranicích

Život na hranicích

První provokace

První provokace

Vyčkávání henleinovců

Vyčkávání henleinovců

Sosáci se brání (původní beton.zábrana)

Sosáci se brání (původní beton.zábrana)

Ve dnech 15.a 16.8.2009 se uskutečnila v Kolešovicíh na Rakovnicku akce pod názvem Militaryshow 2009. Byla zaměřena hlavně na ukázky letecké, modolářské a parašutistické dovednosti.  Ale proběhla zde i mj. vzpomínka na velká cvičení ČSLA Vltava.

Naši členové se spolu s pražskou pátračkou zúčastnili ukázky obsazování vysídleného pohraničí v r. 1945. Automobil s novými obyvateli, doprovázený vojenskou hlídkou, byl přepaden skupinou německých vojáků, pro které válka ještě neskončila. Bandité byli zneškodněni přivolanou jednotkou SNB.

Banditi útočí.JPG
SNB zasahuje.JPG
Dobojováno....JPG
16. srpna jsme se zůčastnili rekonstrukce skutečných událostí z konce války ve Strašicích.
Strašice 1.JPG
Strašice 2.JPG
Strašice 3.JPG
Strašice 4.JPG
Strašice 5.JPG
Strašice 6.JPG
Dne 7. července 2009 se náš klub zúčastnil vernisáže výstavy "Alice Garrigue Masaryková a Český červený kříž". Výstavu připravilo Muzeum T. G. Masaryka v Lánech. Součástí vernisáže byl pietní akt u hrobu Alice G. Masarykové a dobová ukázka samaritánského cvičení. Účastnili jsme se spolu s Klubem historie Červeného kříže a SDH T. G. Masaryka v Lánech.
Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Pietní akt na lánském hřbitově

Samaritánky ČSČK ošetřují raněného

Samaritánky ČSČK ošetřují raněného

Skupinové foto - SDH T. G. Masaryka Lány, Klub historie Červeného kříže a Klub vojenské historie Doksy u Kladna

Skupinové foto - SDH T. G. Masaryka Lány, Klub historie Červeného kříže a Klub vojenské historie Doksy u Kladna

V sobotu 27.6.2009 se v Sazené u Velvar konala akce s názvem "Boj o Sazenou". Náš klub měl tu čest se zúčastnit.

Děj se odehrával v zářijových dnech roku 1938 a jednalo se o střetnutí německého Freikorpsu s čs. četnictvem a amádou. Jednalo se o fiktivní boj, jelikož se toto historicky v Sazené nestalo. Ale jednotlivé scény byly pečlivě vybírány podle událostí, které se skutečně staly na mnoha místech našeho pohraničí v krizovém období roku 1938. Akce byla dle našeho názoru (a snad i diváků) velice úspěšná.

                 zdroj foto: www.sazena.cz

2.jpg
3.jpg
4.jpg
1.jpg
7.jpg
5.jpg
16.5.2009 vedla přes náš objekt trasa turistického pochodu "Družecká šlápota".  Účast byla hojná, přišlo 430 dálkošlapů, z toho si na kolech vyjelo 54. Takovou návštěvnost dlouho nepamatujeme. Jen tak dál
Děkujeme organizátorům pochodu.
šlápota 1.JPG
šlápota 3.JPG
šlápota 2.JPG
V sobotu 7.března proběhla v Lánech u příležitosti výročí narození Presidenta osvoboditele tradiční vzpomínková akce. U hrobu rodiny Masarykových byly položeny věnce a kytice. Poté zazpíval dětský sbor několik lidových písní.

Náš KVH spolu s Klubem historie Červeného kříže se letos zařadil mezi oficiální hosty a spolu se zástupci státu, obce a spolků jsme položili věnec a uctili památku T.G.Masaryka. Pak následovala v místním muzeu T.G.M. vernisáž k výstavě ,,Masaryk na cestách" a koncert vážné hudby.

Pokládání věnce l..jpg
Pokládání věnce lll..jpg
Čest u hrobu TGM.jpg
Muzeum l..jpg
Muzaum ll..jpg
před pokládáním.JPG
Dne 12.1.2009 nás navštívil reportér Českého rozhlasu Tomáš Černý se kterým jsme točili rozhovor o Pražské čáře a našem objektu. Reportáž jste mohli poslouchat na Českém rozhlasu Praha v sobotu 17.1.2009 v pořadu VÍKENDOVÉ DOBRÉ JITRO S TOMÁŠEM ČERNÝM. Záznam najdete vlevo v postraní liště.
rozhlas 1.JPG
rozhlas 3.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one