TZ č.1610 v prodeji

TZ č.1610 v prodeji

Můžete se stát našimi fanoušky na facebooku a sledovat tak aktuální informace. Klikněte ZDE
Od září 2012 máme svoji magnetku. Přijdtě si ji pořídit a vyzdobte si například ledničku. Více o magnetických místech ZDE
Na závěr roku jsme se zůčastnili II.Předvánočního setkání v Sazené. Byla to moc povedená akce. Tolik uniforem pohromadě...
foto T.Nápravník
mix uniforem

mix uniforem

V sobotu 17.září se konala v Orlickém Záhoří rekonstrukce událostí z roku 1938. Tehdy byla místní celnice dvakrát napadena tlupami Freikorpsu.

 Budovu bývalé celnice nyní vlastní obec, která ji dovolila využít pro ukázku. A tak byly boje zasazeny do stejných míst jako v pohnutých dnech roku 1938. Pro zdokonalení atmosféry tehdejší doby byla pořadatelem osazena zdařilá replika závory Ippen i s objízdnými zídkami, čs. hraniční sloup, dále závora a budka na německé straně. Civilní život předvedli účinkující v dobovém oblečení a též historická vozidla. Podle scénáře začal hořet na čs. straně seník a tak požár likvidovali hasiči s dobovou stříkačkou. Boje proběhly věrně podle skutečných událostí, tady i s vyhlášením mobilizace a ukončeny byly mnichovskou dohodou. 

Akce se vydařila i díky krásnému počasí. 

 

Děkujeme Javorovi za poskytnutí snímků z  photogalerka.net

Družstvo SOS

Družstvo SOS

Život na hranicích

Život na hranicích

Provokace od NSDAP

Provokace od NSDAP

Zapálený seník

Zapálený seník

Doboví hasiči

Doboví hasiči

V den státního svátku 5.července jsme si udělali klubový výlet do Prahy na místa nám nejcenější - a to na Hrad a na Karlův most.  Vzali jsme sebou naše partnerky  a rodiny, nejmladší člen vyjel ve svém novém kočárku :-) A vyrazili jsme jak jinak než ve svátečním. Na zpáteční cestě jsme využili linky historické tramvaje.
Kubíček :-)

Kubíček :-)

Na Hradě

Na Hradě

Nerudova ul.

Nerudova ul.

Hradčanské nám.

Hradčanské nám.

Karlův most

Karlův most

historická tramvaj

historická tramvaj

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one