TZ č.1610 v prodeji

TZ č.1610 v prodeji

Můžete se stát našimi fanoušky na facebooku a sledovat tak aktuální informace. Klikněte ZDE
Od září 2012 máme svoji magnetku. Přijdtě si ji pořídit a vyzdobte si například ledničku. Více o magnetických místech ZDE
V den státního svátku 28.9. jsme spolupořádali Outdoorový den na Doksích.

 Hlavním organizátorem byl Sportovní a kondiční klub Kladno (www.skk-kladno.cz), který v lesích v okolí Dokes zorganizoval sportovně-branný závod pro děti. Na našem objektu byla jedna z kontrol. Děti jsme provedli po bunkru, podali krátký výklad a pak jsme je ohodnotili několika kontrolními otázkami. Soutěžících bylo asi 50 dětí a provedli jsme i několik dospělých z řad rodičů.

 

foto: SKK Kladno

a.jpg
b.jpg
c.jpg
Na konci června proběhla již tradiční akce Bahna 2012.

My jsme se zúčastnili ukázky z období druhé republiky s názvem "Boje na Podkarpatské Rusi". Jak název vypovídá, jednalo se o boje s Maďarskem, kterě si na jaře 1939 činilo územní nároky na naše nejvýchodnější území. V ukázce se proti nám postavilo asi 30 nepřátelských vojáků a z toho polovina byli opravdoví Maďaři-členové klubu z Budapešti :-)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
V červnu jsme měli milou příležitost, a to poskytnutí našeho objektu filmařům. Nejednalo se o žádný historický dokument, ale o natáčení nového rodinného seriálu ČT s názvem Ententýky. Šlo o několik záběrů rodinky, která na výletě v lese objeví objekt lehkého opevnění.
přípravy.JPG
přípravy 1.JPG
štáb.JPG
Tomáš Matonoha.JPG
zkouška.JPG
malí herci na návštěvě.JPG
První červnovou sobotu jsme se zúčastnili akce Boj o republiku 1938, konané v Lovčicích u Chlumce nad Cidlinou. Byla to dobře zajištěné akce, od zázemí až po samotnou ukázku. Pěkné bylo samotné bojiště, kde nechyběla dobová hospoda, celnice se závorou Ipen, hraniční sloup, i boží muka. Také byl k vidění tank Lt-38, zapůjčený jako statický exponát muzeem v Lešanech. Akci pořádal náš kamarád Aleš Crha, ve spolupráci s klubem Armfort z Prahy. 

 

Tady je video z ukázky  http://www.youtube.com/watch?v=Ip4C6PE0l6o

 

A tady jsou fotky http://armfort.photogalerka.cz/subdom/armfort/index.php/Lovcice-2012 Tímto děkuji Javorovi :-))

 

 

Na sobotu 14.dubna 2012 jsme se upřímně těšili, neboť v pražské Lucerně se konal již 6.taneční večer Ondřeje Havelky a jeho Melody Markers.  Oblékli jsme slavnostní uniformy, někteří smoking a dámy večerní róby. Lucerna se vrátila do doby První republiky. A to nejen díky skvělé hudbě, ale i tanečníkům, neboť většina byla dobově oblečena ve stylu 30. a 40.let.
Společné foto

Společné foto

křest knihy.JPG
pohled do sálu.JPG
Dne 10.3.2012 jsme spolu s Klubem histori Červeného kříže položili věnec u hrobu pana presidenta T.G.Masaryka.
Lány 03.JPG
Lány 04.JPG
Lány 06.JPG
Lány 07.JPG
Lány 09.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one